Produkcja eSprintera
Do gamy elektrycznych Mercedesów dołączył kolejny model. Tym razem w tę ekologiczną formę napędu wyposażono pojazd użytkowy. Kiedy ruszyła produkcja eSprintera?
2020-03-11, 16:32

Produkcja eSprintera w Dusseldorfie

Elektryczne Sprintery zjeżdżają z taśmy produkcyjnej w niemieckim Dusseldorfie. Pierwszy egzemplarz opuścił fabrykę 12 grudnia 2019 roku, oczywiście z odpowiednio huczną oprawą. Póki co produkcja eSprintera ograniczona będzie do nadwozia typu furgon. Kupujący może za to zdecydować, jaką ilość baterii chce mieć zamontowaną w swoim egzemplarzu. Ich mniejsza ilość przekłada się na większą ładowność, z kolei więcej baterii to jednocześnie większy zasięg pojazdu.

Szybki system ładowania

Skoro już mówimy o zasięgu, to warto podać jego parametry. Oscyluje on pomiędzy 115 km a 168 km. Na szczęście producent deklaruje, że baterie można naładować do 80% w czasie zaledwie 30 minut. Mercedes podkreśla, że produkcja eSprintera ma być jak najbardziej przyjazna środowisku. Już teraz większość energii elektrycznej wykorzystywanej w zakładzie w Dusseldorfie pochodzi ze źródeł odnawialnych, a do 2022 roku ma pochodzić wyłącznie z takich źródeł. Ilość baterii to nie jedyny wybór, jaki pozostał kupującemu. Produkcja eSprintera, a raczej jego konfiguracja, pozwala na przystosowanie ogranicznika prędkości do wartości wynoszącej 80, 100 lub 120 km/h. 

KONTAKT / AUTOR
Zasada Auto
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.